تبلیغات متنی
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
Hookah Shisha Tobacco
خرید از چین
اینترفایل|فروشگاه فایل
انجام پروژه متلب
لوازم یدکی ال ۹۰
فروشگاه محصولات بهداشتی
Barabas Ropa de hombre
دامنه های آزاد شده
خرید سیسیکم
خرید و فروش دامنه
ساندویچ پانل
خرید روغن خراطین
خرید iptv
ای توپی پوزیشنر
خرید سیسیکم
روغن خراطین
قیمت لوله استیل
تجهیز صنعت
خبرنگار ایرانی

سلطان سیمان کیست؟

يکشنبه 3 مرداد 1400
12:40
خبرنگار ایرانی

 عوامل مختلفی دست به دست هم می‌دهد تا قیمت سیمان چندین برابر نرخ فروش درب کارخانه، به دست سازندگان مسکن برسد. بعضی وقت‌ها دو برابر می‌شود. برخی برهه‌ها هم مثل شرایط فعلی که برق کارخانجات قطع شده تا پنج برابر افزایش پیدا می‌کند. در حال حاضر هر پاکت سیمان ۷۰ تا ۱۰۰ هزار تومان و در برخی مناطق دوردست تا ۱۲۰ هزار تومان به دست سازندگان می‌رسد. اما در شرایط معمولی قیمت سیمان در بازار تقریبا دو برابر قیمت کارخانه است. هر یک از فعالان این حوزه هم سعی می‌کنند منافع بیشتری را برای خود به دست بیاورند.

واسطه‌ها وجود مافیا در بازار سیمان را رد می‌کنند. اما تولیدکنندگان مدعی هستند که از ۱۵ سال قبل ۳۰ نفر دلال که مصرف کننده و تولیدکننده را نابود کرده‌اند در این بازار حضور دارند. سازندگان هم وجود مافیا را تایید می‌کنند. فرشید پورجاجت ـ دبیر کانون انبوه سازان ـ به ایسنا گفت: ظاهرا از سلطان شکر و سکه به سلطان سیمان رسیده‌ایم.

البته توزیع‌کنندگان سیمان مدعی هستند کارخانجات از فروردین امسال می‌خواستند قیمت هر پاکت سیمان را به ۵۰ هزار تومان برسانند که قطعی برق بهترین بهانه را به دستشان داد. صاحبان کارخانه اما می‌گویند درآمدهایشان کفاف هزینه‌ها را نمی‌دهد. البته کارخانجات از یارانه‌های دولتی و انرژی ارزان قیمت بهره می‌برند اما بعضا عنوان می‌کنند که ۷۷ کارخانه سیمان در کشور به دلیل کمک به مسائل اجتماعی، چندین برابر ظرفیت خود نیرو جذب کرده‌اند که بخش عمده هزینه‌های این واحدهای تولیدی را در بر می‌گیرد. از حق هم نگذریم سیمان در ایران قیمت چندانی ندارد. هر کیلو سیمان تقریبا هزار تومان قیمت دارد که حدود یک دهم یک کیلو ماست است.

پای صحبت یکی از توزیع کنندگان عمده مصالح ساختمانی می‌نشینیم که از دید خود حرف‌های منطقی را مطرح می‌کند. او وجود دلال و مافیا را رد می‌کند و می‌گوید اگر سیمان به اندازه کافی عرضه شود قیمت‌ها به تعادل می‌رسد و هیچ وقت فضای دلالی شکل نمی‌گیرد. این فروشنده مدعی است که تولیدکنندگان سیمان بعضا از قطعی برق و گاز، سوءاستفاده می کنند و نرخ‌ها را بالا می‌برند. حتی اگر نگاه بدبینانه را کنار بگذاریم و فکر کنیم هماهنگی در کمبود انرژی و کاهش عرضه وجود ندارد، صاحبان کارخانجات از قطع برق برای افزایش قیمت‌ها استفاده کرده و در واقع از آب گل‌آلود ماهی می‌گیرند.

در سوی دیگر تولیدکنندگان می‌گویند عمده سود سیمان به جیب دلالان می‌رود. یکی از راهکارهای تولیدکنندگان این است که سیمان در بورس عرضه شود تا بدون واسطه به دست مصرف کننده برسد. تاکنون حدود ۷۰ درصد شرکتهای سیمانی وارد بورس شده‌اند و ۳۰ درصد مابقی نیز به تدریج در حال ورود هستند. اما طبیعی است که واسطه‌ها از بورسی شدن سیمان خوشحال نباشند.


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 138 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

طراحی داخلی (interior design) چیست؟

يکشنبه 3 مرداد 1400
12:40
خبرنگار ایرانی

طراحی داخلی منزل چیست؟ اغلب مردم از تفاوت‌های مهم و جزئی دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی منزل آگاهی ندارند و این دو شغل را یکسان در نظر می‌گیرند. در ابتدا به بررسی تفاوت‌های دکوراسیون و طراحی داخلی می‌پردازیم تا با شناخت کافی و نسبت به نیاز خود به سراغ دکوراتورها و یا طراحان داخلی بروید و سپس جدیدترین و لوکس ترین طراحی‌های داخلی منازل را به شما معرفی می‌کنیم.

دکوراسیون داخلی (interior decoration)  چیست؟

دکوراسیون داخلی به معنای هماهنگ سازی از پیش طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگ‌ها، مبلمان، اثاثیه و... در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه است. در واقع دکوراسیون داخلی به علم و هنر مربوط است و به ایجاد یک فضا که از نظر زیبایی خوشایند و به لحاظ کاربری مفید باشد کمک می‌کند.

دکوراتورها در ساخت و ساز ساختمان‌ها دخیل نیستند؛ رابطه‌ای با معماران و پیمانکاران ندارند و فعالیت آن‌ها زمانی آغاز می‌شود که فعالیت‌های ساختمانی به پایان رسیده باشد و بیشتر با سازندگان مبلمان، مجسمه سازان و متخصصین صنایع دیگر در ارتباط هستند. طراحی داخلی منزل در مواردی که در ادامه گفته می‌شود توسط دکوراتورها انجام می‌گیرد.

دکوراتورها با دوره‌ها و آموزش‌هایی که در زمینه‌ی سبک ساختمان‌ها، سبک مبلمان، طراحی اتاق و... می‌بینند می‌توانند مراجعین را در انتخاب تم مناسب برای فضای مورد نظر و همچنین در انتخاب و خرید وسایلی همچون مبلمان، پرده، کاغذدیواری، اکسسوری و... راهنمایی کنند که این کار به دور از قواعد مهندسی و طراحی معماری است.

طراحی داخلی (interior design) چیست؟

طراحی داخلی یکی از شاخه‌های طراحی معماری است و اصولا طراح داخلی سر پروژه‌ی ساخت یا بازسازی ساختمان حاضر می‌شود و تسلط کامل بر پروسه‌ی طراحی معماری دارد. طراحی داخلی به تحصیلات آکادمیک و فعالیت‌های عملی نیاز دارد و دروسی را درباره‌ی رنگ و پارچه، طراحی به کمک کامپیوتر (CAD)، نقاشی، برنامه ریزی فضا، طراحی مبلمان، معماری و... می‌گذرانند. طراحی داخلی منزل در این زمینه بخشی از کار می‌باشد.

در شکل استاندارد یک پروسه‌ی مهندسی، از ابتدای پروژه، طراح داخلی و معمار تا پایان پروژه با یکدیگر در ارتباط‌اند. از دیگر وظایف یک طراح داخلی می‌توان به تایید متریال مورد استفاده اشاره کرد که آیا متریال مورد نظر برای عایق بندی صدا، گرما و... مناسب است یا خیر.

با توجه به نکات گفته شده، هنگامی که به تغییرات ساختاری مانند برداشتن یا گذاشتن، نصب پارتیشن، افزودن در و پنجره و ... در خانه یا محل کار خود نیاز دارید بهتر است به سراغ طراحان داخلی بروید و هنگامی که فقط قصد تغییر در چیدمان خانه یا انتخاب وسایل سازگار و مناسب با محیط مورد نظرتان را دارید به سراغ یک دکوراتور حرفه‌ای بروید.

همچنین به این نکته نیز توجه داشته باشید که یک طراح داخلی منزل می‌تواند کار دکوراتور نیز انجام دهد اما عکس آن صادق نیست؛ زیرا همانطور که گفته شد طراحی داخلی نیازمند آموزش‌های تخصصی است.

طراحی داخلی مدرن (modern interior design)

طراحی مدرن تجسم‌ها و تعریف‌های متفاوتی را در بر می‌گیرد؛ به همین دلیل تعریف قطعی ندارد؛ اما میتوان گفت طراحی داخلی مدرن به انعکاس حرکت هنر مدرن در فضای داخلی خانه اشاره دارد و چندین ویژگی اصلی طراحی به طور همزمان در طول طراحی مدرن دیده می‌شود. می‌توان گفت مدرنیسم طرد شکوفایی سبک‌هایی از طراحی مانند گوتیک، رنسانس و ویکتوریا بود.

طراحی داخلی منزل در سبک مدرن تضادی از طراحی‌هایی بود که در آن‌ها از بافت‌های سنگین، کنده‌کاری‌ها و رنگ‌های چوبی در خانه استفاده میشد؛ زیرا بیشتر اجزای طراحی مدرن، از مبلمان و وسایل گرفته تا شکل و شمایل اتاق‌ها، شامل خطوط تمیز و مستقیم، کاشی‌های بزرگ با لبه‌های اصلاح شده، قفسه‌های تعبیه شده درون دیوار، عدم قالب گیری برای اصلاح پنجره‌ها، دیوارها، درها، استفاده از رنگ‌های خنثی به جای رنگ‌های جیغ، استفاده از اشکال هندسی با زوایایی منحنی شکل، نقاشی‌های ساده و آینه‌های اغلب بدون فریم و... می‌باشد.

همچنین مینیمالیسم نقشی جدایی ناپذیر در طراحی مدرن و معاصر دارد. اصول مینیمالیسم به این معناست که هیچ جزئیات اضافه‌ای مانند ستون، تزیینات کابینت، استفاده‌ي‌‌ بیش از حد از رنگ یا استفاده‌ی بیش از حد از منسوجات قابل توجیه نیست.

و در نهایت می‌توان گفت امروزه محبوبیت طراحی داخلی مدرن، به دلیل سادگی، زیبایی، راحتی و چشم‌نواز بودنش است و طرفداران زیادی دارد.

طراحی داخلی کلاسیک (classic interior design)

می‌توان گفت سبک کلاسیک در طراحی داخلی منزل از مد خارج نشده و هیچگاه قدیمی نمی‌شود. بلکه همواره لوکس به نظر می‌رسد و اغلب فضای مجلل و سلطنتی را ایجاد می‌کند. به همین دلیل کسانی که معماری و طراحی کلاسیک را انتخاب می‌کنند اغلب ثروتمندان و افرادی هستند که به سنت و فرهنگ گذشته بیشتر از مدرنیسم اهمیت می‌دهند و به اصالت خود پایبند هستند.

از ویژگی‌های سبک کلاسیک می‌توان به نظم، تعادل، ظرافت، تقارن، تجمل گرایی، استفاده از رنگ و متریال طبیعی، ارتفاع زیاد سقف، ستون‌های بلند، پرده‌های سرتاسری و مجلل، مجسمه‌های برنزی، پتینه کاری و گچ‌بری سقف یا دیوارها و... اشاره کرد. همچنین در این سبک از رنگ‌های ملایم و گرم مثل طلایی، بژ، خاکستری، کرم، قرمز، زرد، صورتی مات و... استفاده می‌شود.

در دکوراسیون و طراحی داخلی منزل به سبک کلاسیک، از مبلمان چوبی و طرحدار، مصالح طبیعی مانند سنگ، مرمر، چوب و همچنین پارچه‌هایی از جنس پنبه، کتان، مخمل و ابریشم استفاده می‌شود.

طراحی داخلی منزل کوچک

امروزه خانه‌های بزرگ و ویلایی جای خود را به آپارتمان‌های کوچک داده‌اند و چگونگی استفاده از این فضا به بهترین نحو برای چیدمان وسایل به دغدغه‌های اغلب مردم اضافه شده است. این تفکر نادرست وجود دارد که اگر منزل ما فضای کوچکی داشته باشد نمیتوان چیدمان خوبی انجام داد و دلگیر و شلوغ به نظر می‌رسد، اما اینطور نیست. میتوان با یک طراحی مناسب و نهایت استفاده از فضا، خانه‌ای لوکس و دلباز داشت و چیدمان دکوراسیون را به بهترین شکل انجام داد.

پیش از این به بررسی دکوراسیون و طراحی داخلی منزل در دو سبک مدرن و کلاسیک پرداختیم. اگر مایلید دکوراسیون منزل خود را به کلی تغییر دهید و نمی‌دانید کدام سبک را انتخاب کنید باید گفت برای منازل کوچک و آپارتمانی و متراژهای زیر ۱۰۰ متر، سبک مدرن بهترین انتخاب برای شماست. زیرا وسایل مورد استفاده در سبک کلاسیک معمولا بزرگ، سنگین و جاگیر هستند  و با قرارگیری در خانه‌های کوچک سبب بی نظمی و شلوغی می‌شوند.

آشپزخانه یکی از مهم‌ترین قسمت‌های منزل شماست. پس اگر قصد بازسازی و طراحی داخلی منزل خود را دارید باید توجه کنید که هنگام بازسازی آشپزخانه، تعداد کابینت‌ها را به گونه‌ای کاربردی افزایش دهید و بهتر است از رنگ‌های روشن، سرد در نورپردازی و رنگ کابینت‌‌ها استفاده کنید. زیرا رنگ‌های تیره بیشتر باعث می‌شود فضای شما کوچک به نظر برسد و برای خانه‌هایی که متراژ پایینی دارند مناسب نخواهد بود.

 هنگام طراحی اتاق پذیرایی و نشیمن و یا حتی آشپزخانه و اتاق خواب می‌توانید روی دیوارها قفسه، شلف و باکس نصب کنید و وسایل ضروری خود را در آنها قرار دهید. همچنین در طراحی این فضا بهتر است از ترکیب دو یا سه رنگ استفاده کنید و رنگ‌های روشن مثل سفید، کرم و... را انتخاب کنید تا فضای شما بزرگتر به نظر برسد.

 

بهترین شرکت طراحی و بازسازی ساختمان چه ویژگی‌هایی دارد؟

یک شرکت طراحی و بازسازی ساختمان برای اینکه یک طراحی داخلی منزل عالی و دکوراسیونی بی نقص داشته باشد نکاتی که در ادامه آورده‌ایم را رعایت می‌کند:  

برنامه ریزی در طراحی و دکوراسیون داخلی

برنامه ریزی مهم‌ترین بخش برای شروع هر کاریست. برنامه ریزی در طراحی و دکوراسیون داخلی یعنی نیاز مشتری را بسنجید، برای آن هدف‌گذاری کنید و پس از بررسی شرایط مالی شروع به کار کنید. همچنین بدست آوردن اطلاعات در خصوص فهمیدن سلیقه‌ی مشتری در زمینه‌ی انتخاب متریال، اثاثیه و ... را می‌توان در این برنامه‌ریزی جای داد.

در نظر گرفتن خواسته‌ی مشتری

طراحان داخلی و دکوراتورها باید در وهله‌ی اول به شرایط مالی مشتری، فضای مورد نظر، سبک زندگی و زمان بندی مد نظر مشتری توجه کنند تا خروجی کار، مطلوب هر دو طرف باشد. طراحی داخلی منزل بایستی تماما طبق نظر مشتری در سایه نظریات کارشناسی مهندسین و شرکت پیمانکار انجام شود.

تعیین سبک دکوراسیون

سبک، تعیین کننده‌ی ماهیت اصلی دکوراسیون است و تنوع زیادی دارد. مدرن، مینیمال، صنعتی، اسکاندیناوی، فرانسوی، هالیوودی، شرقی، همپتون و ... از جمله سبک‌های دکوراسیون است که باید همان ابتدا، متناسب با فضا و سلیقه‌ی مشتری تعیین گردد.

نورپردازی در دکوراسیون داخلی

نورپردازی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر فضا و روحیه‌ و نشاط افراد است. نورپردازی باعث کوچک به نظر رسیدن فضا یا بزرگ به نظر رسیدن آن می‌شود. پس باید توجه کرد که در فضاهای بزرگ از نورهای متمرکز استفاده کنید و در فضاهای کوچک با توزیع یکنواخت نور از دلگیر شدن و کوچک به نظر رسیدن فضا جلوگیری کنید.

کیفیت مواد اولیه

طراح داخلی باید به متریال و مصالح ساختمانی هنگام ساخت یا بازسازی منازل و یا حتی هنگام انتخاب وسایل مورد نظر، توجه کند تا از کیفیت مقبولی برخوردار باشند. طراحی داخلی منزل با استفاده از متریال مناسب منجر به رضایت مشتری می‌شود؛ چرا که بودجه مشتری همیشه اولویت بر همه چیز دارد.

تاثیر رنگ‌ها در دکوراسیون داخلی

انتخاب رنگ‌ها نباید تنها بر اساس سلیقه و علاقه دکوراتور و طراح انتخاب شوند. بلکه باید با روانشناسی رنگ‌ها آشنا باشند و متناسب با روحیه‌ی افراد رنگ اتاق‌ها را تعیین کند.

توجه به اصول دکوراسیون

اصول طراحی دکوراسیون شامل تناسب بین اجزا، تعادل، الگو، تاکید و هارمونی می‌باشد. برای اینکه در پایان، خروجی کار رضایت‌بخش باشد؛ باید به این اصول توجه کرد. در نظر داشته باشید که به کارگیری این اصول برای هر سبک متفاوت است اما ماهیت کلی آن یکسان می‌باشد.

در این مطلب سعی بر این بود شما را با اصول طراحی داخلی منزل و دکوراسیون داخلی و تفاوت‌های آن‌ها آشنا کنیم تا برای دیزاین و دکوراسیون منازل خود از آن بهره کافی را ببرید.

 


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 176 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

شربت‌های سنتی و میوه‌های تابستانی در گرمازدگی

يکشنبه 20 تير 1400
13:04
خبرنگار ایرانی

 گرمازدگی شرایطی است که علائم آن شامل تعریق شدید و ضربان قلب سریع و در نتیجه گرم شدن بیش از حد بدن است، این حالت یکی از سه سندرم مربوط به گرما است، در حقیقت گرمازدگی خفیف‌ترین و گرما گرفتگی (گرفتگی عضلات بر اثر گرما) شدیدترین آن است.

پوست خنک، مرطوب و مور مور شده در اثر گرما، تعریق شدید، ضعف، سرگیجه، خستگی، نبض ضعیف و سریع، فشار خون پایین هنگام ایستادن، گرفتگی عضلات، حالت تهوع و سردرد از علائم گرما زدگی در تابستان است.

علل گرمازدگی شامل قرار گرفتن در معرض دمای بالا، به ویژه هنگامی که با رطوبت زیاد و فعالیت بدنی شدید همراه باشد، در صورت عدم دریافت درمان سریع، گرمازدگی می‌تواند به سکته قلبی منجر شود، خوشبختانه در بسیاری از موارد گرما زدگی قابل پیشگیری است.

در چه شرایطی مراجعه به پزشک الزامی است؟

اگر فکر می‌کنید دچار گرمازدگی شده‌اید، در ابتدا لازم است که:

- تمام فعالیت‌های خود را متوقف کرده و استراحت کنید.

- به مکان خنک‌تری بروید.

- آب خنک یا نوشیدنی‌های ورزشی بنوشید.

- در صورت وخیم شدن علائم در طی یک ساعت با پزشک خود تماس بگیرید، اگر با کسی هستید که علائم گرمازدگی دارد، در صورت گیجی یا آشفتگی، از دست دادن هوشیاری یا عدم توانایی در نوشیدن، فوراً به پزشک مراجعه کنید.

- اگر دمای مرکزی بدن (اندازه گیری توسط دماسنج مقعدی) به ۱۰۴ درجه فارنهایت (۴۰ درجه سانتیگراد) یا بالاتر برسد، به مراقبت‌های پزشکی فوری نیاز خواهید داشت.

رفع گرمازدگی با شربت شیرین ممنوع!

در حالت عادی درجه حرارت بدن بین ۳۶ تا ۳۸ درجه است، افزود: گرمازدگی به حالتی گفته می‌شود که دمای بدن به مدت طولانی و به دلایل محیطی و استعداد فردی به بیش از ۴۰ درجه افزایش یابد. بهتر است افراد آب خنک حاوی یخ در قالب بطری با خود داشته باشند تا در صورت تشنگی یا مواجهه با گرما از آن استفاده کنند و اگر برای مدت مدیدی قرار است در گرما باشند، مقداری نمک یا آب‌لیمو در آب نوشیدنی خود بریزند. وجود قند در مایعات هم عاملی برای دفع آب بدن است، چرا که هضم قند نیاز به آب دارد، بنابراین مصرف نوشیدنی‌های شیرین مانند نوشابه و شربت در این موارد توصیه نمی‌شود.

از قهوه و چای بپرهیزید

نوشیدنی‌های کافئین‌دار مانند قهوه و چای ادرارآور است و سبب از دست دادن آب بدن می‌شود و خوردن آن در فصل تابستان توصیه نمی‌شود. کاهش مایعات در بدن سبب گرمازدگی می‌شود و ما همزمان با از دست دادن مایعات در بدن سدیم و املاح هم از دست می‌دهیم بنابراین نمی‌توانیم آب ساده را جایگزین کنیم و یکی از علت‌هایی که در فصل تابستان مردم مایل به خوردن مایعات شیرین مانند شربت بنوشند همین امر است.

بهترین راه پیشگیری از گرمازدگی خوردن آب حاوی چند قطره آب‌لیمو و کمی نمک است که می‌تواند جلوی گرمازدگی را تا حدی بگیرد. نوشیدنی‌های گازدار ترجیحاً نباید استفاده شود چرا که دستگاه گوارش را به هم می‌ریزند و خوردن خاکشیر و شربت به لیمو بهترین نوشیدنی برای جلوگیری از گرمازدگی است.

تخم شربتی (دانه گیاه ریحان) به علت اینکه بعد از مصرف، دانه‌ها لعاب‌دار می‌شوند بهترین راه برای نگه‌داشت آب بدن است. همچنین مایعات خیلی سرد را فوراً نباید نوشید چرا که تعادل سیستم گوارش و ایمنی را بر هم می‌زند.


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 168 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

۱۰ نکتهای که باید پیش از راه اندازی کسب و کار اینترنتی بدانید

يکشنبه 20 تير 1400
13:03
خبرنگار ایرانی

 

خدماتی که مشاور کسب و کار ارائه میده میتونه نظم و هماهنگی و برنامه ریزی امور رو ایجاد کنه. ارزیابی فنی ابزار مناسب عیب یابی و برنامه ریزی بلند مدت برای کسب و کار می باشد. در مشاوره کسب و کار ، مراجع انتظار دارد که با قاطعیت نظربدهی و اگر چیزی را نمی دانی فرصت بخواهی تا جواب آن را سریع و به موقع پیدا کنی. در این کشور کسبوکارهای خانگی از طریق اتصال به زنجیره ارزش توانستهاند تداوم و حیات خود را حفظ کنند و این امر توانسته تا حدی جبرانکننده ضعف زیرساختهای فیزیکی و اقتصادی باشد، از طرف دیگر سازمانهای غیردولتی تلاش کردهاند شرایط کاری نامناسب این کسبوکارها را بهبود بخشند. بنابراین برای رشد و تداوم نیازمند مشاوره و آموزش هستند. حتی اگر خانه شما باشد بهتر از گرفتن مشاوره در یک اتاق دربسته در محل کار مشاور است. یکی از چالشهای عمده بر سر راه شرکتهای تولیدکننده، درک ناکافی از انواع خدمات محصولمحور است.

انواع خدمات محصولمحور در حوزة کالاهای صنعتی کدامند؟ فضای جوامع انسانی به گونهای است که کسب و کارهای حضوری باید هر چه زودتر خدمات و محصولات خود را در فضای آنلاین ارائه دهند. در این میان وجود یک مشاور با تجربه و متخصص که با ارایه راهکارهای مناسب و عملیاتی، زمینه را برای عبور از بحران ها و توسعه کسب و کار فراهم آورد، بسیار راهگشا خواهد بود. 63 % معتقد بودند که مشاوره تلفنی باعث توانمند نمودن آنها در شناخت و آگاهی از شرایط و مشکلات خود و یافتن راه حل های مناسب شده و اکثر افراد مشاوره شده 49 % معتقد بودند که مشاوره تلفنی باعث کاهش فشار روانی حاصل از بحران های زندگی آنها گردیده بود . گاهي ما را دچار اضطراب، ترديد، نگراني، تعارض و حتي بحران ميسازد.لازم به ذكر است هنگام سازش با محيطي جديد و تجربهاي نو، داشتن احساسات فوق تا حد طبيعي است اما اگر اين احساسات منفي از حد طبيعي بيشتر شود. همانطور که گفته شد یک کسب و کار (در هر اندازه و وسعتی که باشد) از مراحل اولیه راه اندازی تا مراحل عالی توسعه نیاز به اقدامات اصولی دارد. 

مواد اولیه مورد نیاز دانلود طرح توجیهی تولید روکش صندلی… نتایج مطالعات امکان­ سنجی(طرح توجیهی) باید شامل بررسی سناریو­های مختلف ، نقاط ضعف و قوت و نیز دلایلی که در هر بخش بر آنها تکیه داشتند، باشد. تنها گروهی که دغدغه شناخت ریسک ها و ابعاد منفی پروژه های تحت مطالعه را دارند، آن دسته از شرکت های سرمایه گذاری هستند، که به عنوان سرمایه گذار دوم، طرح توجیهی را از مجری پروژه دریافت می کنند و صرفاً به دنبال کسب آگاهی از وضعیت حقیقی توجیه پذیری پروژه هستند. این جایگاه خوب در شاخص رقابتپذیری برای انگلستان به عواملی چون بازار کارآمد کالا، نیروی کار، پیشرفتهبودن کسبوکارها و همینطور آمادگی بالا در حوزه فناوری ارتباط دارد که در وضعیت مناسب این کسبوکارها در انگلستان تأثیرگذار بودهاند.در بسیاری از موارد ویژگیها و موفقیت کسبوکارهای خانگی تحت تأثیر میزان توسعه و شرایط اقتصادی کشورهاست. هرچند تأثیر هرکدام از اجزای این شاخص به تفضیل درباره کسبوکارهای خانگی قابل بررسی است، بررسی انجامشده نشان میدهد مسائل حوزه نهادی که شامل حقوق مالکیت، حمایت از مالکیت فکری، سوءاستفاده از منابع عمومی، اعتماد عمومی به سیاستمداران، رشوهخواری و پرداختهای خارج از قاعده، نقش روابط در تصمیمگیری مقامات دولتی، بههدررفتن منابع به وسیله دولت، دستوپاگیربودن مقررات دولتی، شفافیت در سیاستگذاری دولتی، اخلاق کار و غیره از جمله مشکلاتی است که بارها در بررسیهای ایران بدان اشاره شده است و نیازمند توجه بیشتر در حوزه کسبوکارهای خانگی است، این مشکلات باعث ناکارآمدی سیاستگذاریها در این حوزه میشود.

انگلستان در سال 2016 از این شاخص رتبه هفت را کسب کرده که نسبت به سال گذشته سه رتبه بهتر شده است، این کشور از سال 2011 جزء 10 کشور برتر دنیا در این شاخص است. البته بر اساس شاخص دیدهبان جهانی کارآفرینی ایران هنوز هم در دسته کشورهای منبعمحور قرار دارد. بر اساس شاخص رقابتپذیری جهانی، کشورها سه مرحله توسعه دارندکه بین آنها دو مرحله گُذاری وجود دارد. در این راستا همانطور که بیان شد بهتر است که فعالیتهای مربوط به توسعه کسب و کار توسط یک مشاور خبره در زمینه توسعه کسب و کار صورت گیرد که این موضوع ممکن است در داخل یا خارج انجام شود و این امر تحت عنوان قرارداد مشاوره توسعه کسب و کار صورت گیرد. قبل از ورود به موضوع اصلی، لازم است تعریفی از خدمات صنعتی بیان شود. از مهم ترین وظایف مشاور کسب و کار شناخت استعداد و مهارت های شما است.

مشاوره کسب و کار :

https://planetofbusiness.com/امکان-سنجی-طرح-توجیهی/


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 16275 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

آموزش خودآرایی با مدرک فنی حرفه ای

يکشنبه 20 تير 1400
11:29
خبرنگار ایرانی

مدرک داخلی آموزشگاه سایت فن اپ قابل ارائه به تمامی سازمان ها و شرکت ها بوده و بیانگر میزان سطح هنرجو در دوره آموزشی و تعداد ساعت گذرانده شده است. قابل استفاده برای دانشجویان کاردانش و متقاضیان آزمون های ادواری و مربیان فنی و حرفه ای. برای اینکه استعلام گواهینامه فنی و حرفه ای شما با مشکل کمتری روبرو بشه، بهتره که کد شناسه مدرک خودتون رو حتما در جایی یادداشت کنین که در صورت گم شدن اون امکان صدور مجدد وجود داشته باشه. توی زمانه ای که قبولی توی رشته های دانشگاهی ( دانشگاه های روزانه و دولتی) سخت و دشواره و تحصیل توی دانشگاه های غیر انتفاعی و آزاد خیلی گرون و هزینه بره، گرفتن مدرک فنی و حرفه ای، تحصیل و مهارت پیدا کردن توی رشته های مختلف خیلی پیش برنده س. چگونه می توان در مهارت های ICDL از سازمان فنی و حرفه ای مدرک گرفت؟ با جواب,دانلود نمونه سوالات عملی درجه 1 با جواب,نمونه سوالات تستی icdl درجه 1 با جواب,نمونه … نمونه سوال آزمون: مرتبط با امتحان ورد - word. دانلود نمونه سوال تئوری رشته نازکدوزی درجه 2 سازمان آموزش فنی و حرفه ای. این بسته شامل سوالات ادواری برگزار شده در دوره های قبل در سازمان فنی و حرفه ای می باشد و کمک موثری در قبولی در آزمونها میباشد. 

برابر با 83/0 و مقدار آزمون کرویت بارتلت برابر با 57/7114 که در (001/0 ≥p) معنادار بود که نشانه کفایت نمونه و متغیرهای انتخابشده برای انجام تحلیل عامل اکتشافی است. در واقع مدیریت، برای این وجود دارد که افراد و سازمان ها را اثربخش سازد و به رغم این که یک بهترین راه برای انجام دادن کارها وجود ندارد؛ بلکه، همیشه راه بهتری برای انجام دادن فعالیت ها وجود دارد که مدیریت در طلب آن است (Kiechel, 2012). مدیریت خوب، موفقیت سازمان را پیش بینی می کند که اثربخش تر از تحقیق و توسعه (R&D)، فناوری اطلاعات (IT) یا حتی مهارت کارکنان است. هر دانشآموزی متفاوت با دانش آموز دیگری است و دنیای خاص خود را داشته و ابعاد و الزامات خود را دارد لذا ایجاد بستری دموکراسی همراه با تمرکز بر دانشآموز به عنوان ذینفع اصلی یادگیری از مهمترین ابعاد نگرشی یک معلم تراز جهانی است. علاوه بر آن به شکلی دقیقتر و در وهله بعد، در هر یک از این حیطهها، میتوان صلاحیتهای حرفهای مد نظر مدلها و پژوهشهای مختلف را تعیین و جانمایی نمود. براساس جدول فوق، میتوان مدل اولیه صلاحیتهای حرفهای معلمان را در پنج حیطه تدوین نمود. برای این هدف، افزون بر تجربه معلمی، مطالعه در رشته مدیریت آموزشی و گواهینامه های مدیریت و رهبری آموزشی برای احراز این پست ضروری است.

نهایتاً اینکه، معلمی میتواند مسیر درستی برای عملکرد خود و دانشآموزانش فراهم کند که بتواند ارزشیابی درستی از عملکرد خود و دانش آموزانش داشته باشد. معلمی صحنه ایجاد روشهای جدید تفکر و اندیشیدن است و معلمی خواهد توانست که به شکلی مناسبتر انعطافپذیری فکری دانشآموزان را توسعه دهد که خود نیز تفکری خلاق داشته و توان ایجاد الگوهای ذهنی متفاوت را دارا باشد. قسمتهایی از لباس که به فرم لوله ای هستند را با چه وسیله ای اتو میکنند؟ در این زمینه اگر سوالی داشتید می توانید با سامانه صدای مشاور تماس بگیرید. دانلود فایل ضخیم دوز زنانه در زمینه صنایع دستی و سوالات ضخیم دوزی,سوالات تئوری با جواب,فنی و حرفه ای,نمونه سوالات خیاطی,دانلود سوالات ضخیم دوزی زناه,بانک سوالات فنی و حرفه ای . صلاحیت به مجموعهای از دانش، نگرش، مهارت و سایر خصوصیات شخصی وابسته که دریک بخش اصلی شغل تأثیر میگذارد، با عملکرد آن شغل همبستگی دارد، اطلاق میگردد و میتواند در مقایسه با استانداردهای کاملاً پذیرفتهشده اندازهگیری شود و از طریق بازآموزی و تجربه توسعه و بهبود مییابد. Chansiri & Srisa-ard (2010) در تحقیقی که به بررسی بهسازی شایستگی شغلی معلمان دفتر کمیسیون آموزش ابتدایی در منطقه تایلند میپردازد: شایستگیهای شغلی در معلمان را شامل پیشرفت، کار تیمی، خدمات خوب، خود بهسازی، پیشرفت یادگیرنده، طراحی یادگیری، مدیریت کلاس و تجزیه و تحلیل میداند، این تحقیق 14 روش بهسازی شایستگی شغلی معلمان را پیشنهاد کرده است این روشها شامل آموزش، کارگاه آموزشی، مطالعه موردی، سفرهای علمی، مربیگری، آموزش مداوم، نشست و گفتگو، طوفان فکری، بازیهای مدیریتی، سمینار، کنترل، فعالیتهای کارآفرینی، خودشناسی و فعال بودن میباشد.

این در حالی است که مطالعات نشان می دهد مدیران و معاونان مدارس را اغلب، مقامات آموزش محلی استخدام می کنند و جزء اختیارات دولت محلی و مدیریت شهری است. برخی از سرآشپزها پس از کسب شهرت به تاسیس رستوران خاص خویش اقدام می کنند تا از طریق خود فرمایی و راه اندازی رستوران و کار آفرینی درآمد بیشتری کسب کنند. و سپس بصورت عملی این آموزش ها به او یاد داده می شود . در این دوره ها ابتدا هنرجو بصورت تئوری در کلاس با مباحث آرایشی از نوع چهره ها تا نوع آرایش ها اشنا می شود . مدارک گذر مهارتی یکی دیگر از مدارک غیر رسمی است که می توانید با شرکت در دوره های چند ساعته یا همان ورکشاپ ها دریافت کنید. نکته ای که باید در مورد اهمیت آموزش آشپزی و دیگر مشاغل مورد توجه قرار گیرد اهمیت «شاغل بودن» در کشورهایی اروپایی است. 1- پوشش کف کارگاه باید به گونه ای باشد که به راحتی تمیز شود.


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 165 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

معمای عجیب بازگشایی مدارس

پنجشنبه 20 خرداد 1400
11:37
خبرنگار ایرانی

 هیچ پروتکلی برای واکسیناسیون دانش‌آموزان وجود ندارد. روز گذشته وزیر آموزش و پرورش نیز درباره واکسینه نکردن دانش‌آموزان گفت: «در تمام دنیا برای زیر ۱۸ ساله‌ها، واکسن پیشنهاد نمی‌شود.» و این یعنی تصمیم به بازگشایی مدرسه آن هم بدون واکسینه کردن دانش‌آموزان.

مسئولان آموزش و پرورش اعلام می‌کنند که با واکسیناسیون معلمان و کادر مدرسه،از اول مهر۱۴۰۰ همه مدارس بازگشایی خواهد شد. این درحالی است که هیچ پروتکلی برای واکسیناسیون دانش‌آموزان وجود ندارد. روز گذشته وزیر آموزش و پرورش نیز درباره واکسینه نکردن دانش‌آموزان گفت: «در تمام دنیا برای زیر ۱۸ ساله‌ها، واکسن پیشنهاد نمی‌شود.» و این یعنی تصمیم به بازگشایی مدرسه آن هم بدون واکسینه کردن دانش‌آموزان.

محسن حاجی میرزایی در حاشیه جلسه هیئت دولت، با تأکید بر اینکه همه تلاش ما این است که شروع سال تحصیلی آینده به صورت حضوری باشد، اظهار داشت: «با تعهدی که صورت گرفته وزارت بهداشت، معلمان را تا پایان مرداد واکسینه خواهد کرد.»

مدت‌هاست که وزیر آموزش‌وپرورش برای آموزش حضوری و بازگشایی دوباره مدارس از مهرماه امسال اصرار می‌کند، اما خانواده‌ها نگرانند و دلشان نمی‌خواهد فرزندشان را به صورت حضوری به مدرسه بفرستند، آن‌ها معتقدند که هر چند معلمان و کادر مدارس واکسینه شوند، اما واکسینه‌نشدن دانش‌آموزان، موجب انتقال بیماری آن‌ها به یکدیگر خواهد شد و هر کدام از آن‌ها که ناقل ویروس کرونا شوند، سلامت خانواده‌شان را نیز به خطر خواهند انداخت. هنوز از یادها نرفته‌است که در سال گذشته، حاجی میرزایی بارها با این استدلال که «مطالعات نشان می‌دهد تأثیر تعیین‌کننده‌ای بین بازگشایی مدارس و شیوع بیماری کرونا وجود ندارد» تلاش کرده تا حداقل بخشی از دانش‌آموزان را بر اساس پروتکل‌ها و شیوه‌نامه‌هایی که طراحی شده‌بود، به مدرسه بکشاند، طرحی که از همان ابتدا با نگرانی خانواده‌ها برای به خطر افتادن سلامت فرزندشان همراه شد و بعد از گذشت چند روز، با انتشار فیلم‌ها و عکس‌هایی از رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی در مدارس، آموزش حضوری را تعطیل کرد. حالا این بار وزیر آموزش و پرورش با وعده واکسیناسیون معلمان و کادر درمان در تلاش است تا مدارس را بازگشایی کند!

این سؤال مطرح می‌شود که اگرهمه ضعف‌های زیرساختی آموزش مجازی از مشکلات شبکه شاد گرفته تا وضعیت اینترنت درکشور این بار در پروتکل واکسیناسیون دانش‌آموزان بروز کند،چه کسی سلامت دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان را تضمین خواهد کرد؟ یا با وجود کارنامه ضعیفی که وزارت آموزش و پرورش در بازگشایی مدارس در مهرماه گذشته از خود به جای گذاشته است، چطور می‌توان به موفق بودن آن‌ها در پروتکل واکسیناسیون کادر درمان و معلمان امیدوار بود؟!

اصرار به بازگشایی برای پوشاندن ضعف وزارتخانه

دکتر پرویز رزاقی، روانشناس بالینی و مشاور مدرسه در این رابطه به خبرنگار «جوان» می‌گوید: «بارها از مقامات عالیرتبه وزارت آموزش و پرورش شنیده‌ایم که آمادگی لازم برای بازگشایی مدارس را دارند. در حال حاضر نیز برای مهر ماه سال جاری همین صحبت‌ها مطرح می‌شود. در صورتی که این حرف‌ها مبنی بر بازگشایی مدارس یک پیام خامی است که ناشی از عدم درایت وزیر آموزش و پرورش و سیستم آموزشی کشور است.» رزاقی ادامه می‌دهد: «اصرار بیش از حد وزیر آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس نشان‌دهنده آن است که جناب وزیر، ضعفی را در نظام مدیریتی و آموزشی وزارتخانه‌اش دارد و تلاش می‌کند تا با تکرار مسئله «بازگشایی مدارس» آن را بپوشاند.»

این مشاور مدرسه با اشاره تجربه تلخ بازگشایی مدارس به اصرار مسئولان آموزش و پرورش در سال گذشته اظهار می‌دارد: «سال گذشته نیز با اصرار مسئولان آموزش و پرورشی مدارس بازگشایی شد، اما هیچ امکاناتی برای این اقدام فراهم نشد و با رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی در مدارس، سلامت بسیاری از دانش‌آموزان به خطر افتاد.»
سلامت دانش‌آموزان را در اولویت قرار دهید

او با بیان این موضوع که چنین مواردی باید با نظر ستاد ملی مقابله با کرونا انجام شود و نه مسئولان وزارت آموزش و پرورش تصریح می‌کند: «در حال حاضر مشکلاتی در مورد دوز دوم واکسیناسیون گروه هدف مطرح می‌شود و مشخص نیست که آیا حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار معلم بتوانند واکسینه شوند یا نه؟ در صورتی که معلمان بتوانند در ماه‌های تیر و مرداد واکسن بزنند نیز سؤالمان این است که آیا واقعاً دانش‌آموزان را می‌توانیم تا آبان ماه واکسینه کنیم؟»

رزاقی با اشاره به اینکه در تمام دنیا، واکسیناسیون برای افراد زیر ۱۸ سال توصیه نشده‌است، می‌گوید: «هنوز واکسیناسیون معلمان و بعد از آن واکسینه کردن دانش‌آموزان در آبان و آذر مبهم است، به همین دلیل اظهارات اخیر وزیر آموزش و پرورش مبنی بر بازگشایی مدارس، خام و ناپخته است.» این مشاور مدرسه معتقد است که واکسینه شدن معلمان برای ایمن شدن آن‌ها و بعد از آن ایمن بودن دانش‌آموزی که به صورت فردی به مدرسه می‌آید و رفع اشکال می‌کند، اقدام بسیار مناسبی است، اما اگر واکسن همه‌گیر نشود و در سطوح کشور اتفاق نیفتد، با بازگشایی مدارس، پیک جدید کرونا رقم می‌خورد که باید در مورد آن مدبرانه فکری شود.

او اظهار می‌دارد: «طبق تعاملاتی که با دانش‌آموزان دارم، می‌شنوم که آن‌ها بازگشایی مدارس در سال جدید را یک شوخی می‌دانند، زیرا که هم آن‌ها و هم خانواده‌شان، روند واکسیناسیون را می‌بینند و معتقدند که در سال تحصیلی جدید نیز مدارس به صورت غیرحضوری برگزار خواهد شد.» رزاقی در پایان تأکید می‌کند: «به‌طور حتم بازگشایی مدرسه و آموزش حضوری بسیار مناسب است و تأثیر بهتری در روند تحصیلی دانش‌آموزان خواهد گذاشت، اما ما معتقدیم که سلامت دانش‌آموزان در اولویت قرار دارد. بنابراین به مسئولان آموزش و پرورش توصیه می‌کنم که با وعده‌های غیرعلمی، احساس ناایمن بودن و عدم آرامش را در دانش‌آموزان ایجاد نکنند و سلامت آن‌ها را در اولویت کاری خود قرار دهند.»


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 144 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

معمای عجیب بازگشایی مدارس

پنجشنبه 20 خرداد 1400
11:37
خبرنگار ایرانی

 هیچ پروتکلی برای واکسیناسیون دانش‌آموزان وجود ندارد. روز گذشته وزیر آموزش و پرورش نیز درباره واکسینه نکردن دانش‌آموزان گفت: «در تمام دنیا برای زیر ۱۸ ساله‌ها، واکسن پیشنهاد نمی‌شود.» و این یعنی تصمیم به بازگشایی مدرسه آن هم بدون واکسینه کردن دانش‌آموزان.

مسئولان آموزش و پرورش اعلام می‌کنند که با واکسیناسیون معلمان و کادر مدرسه،از اول مهر۱۴۰۰ همه مدارس بازگشایی خواهد شد. این درحالی است که هیچ پروتکلی برای واکسیناسیون دانش‌آموزان وجود ندارد. روز گذشته وزیر آموزش و پرورش نیز درباره واکسینه نکردن دانش‌آموزان گفت: «در تمام دنیا برای زیر ۱۸ ساله‌ها، واکسن پیشنهاد نمی‌شود.» و این یعنی تصمیم به بازگشایی مدرسه آن هم بدون واکسینه کردن دانش‌آموزان.

محسن حاجی میرزایی در حاشیه جلسه هیئت دولت، با تأکید بر اینکه همه تلاش ما این است که شروع سال تحصیلی آینده به صورت حضوری باشد، اظهار داشت: «با تعهدی که صورت گرفته وزارت بهداشت، معلمان را تا پایان مرداد واکسینه خواهد کرد.»

مدت‌هاست که وزیر آموزش‌وپرورش برای آموزش حضوری و بازگشایی دوباره مدارس از مهرماه امسال اصرار می‌کند، اما خانواده‌ها نگرانند و دلشان نمی‌خواهد فرزندشان را به صورت حضوری به مدرسه بفرستند، آن‌ها معتقدند که هر چند معلمان و کادر مدارس واکسینه شوند، اما واکسینه‌نشدن دانش‌آموزان، موجب انتقال بیماری آن‌ها به یکدیگر خواهد شد و هر کدام از آن‌ها که ناقل ویروس کرونا شوند، سلامت خانواده‌شان را نیز به خطر خواهند انداخت. هنوز از یادها نرفته‌است که در سال گذشته، حاجی میرزایی بارها با این استدلال که «مطالعات نشان می‌دهد تأثیر تعیین‌کننده‌ای بین بازگشایی مدارس و شیوع بیماری کرونا وجود ندارد» تلاش کرده تا حداقل بخشی از دانش‌آموزان را بر اساس پروتکل‌ها و شیوه‌نامه‌هایی که طراحی شده‌بود، به مدرسه بکشاند، طرحی که از همان ابتدا با نگرانی خانواده‌ها برای به خطر افتادن سلامت فرزندشان همراه شد و بعد از گذشت چند روز، با انتشار فیلم‌ها و عکس‌هایی از رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی در مدارس، آموزش حضوری را تعطیل کرد. حالا این بار وزیر آموزش و پرورش با وعده واکسیناسیون معلمان و کادر درمان در تلاش است تا مدارس را بازگشایی کند!

این سؤال مطرح می‌شود که اگرهمه ضعف‌های زیرساختی آموزش مجازی از مشکلات شبکه شاد گرفته تا وضعیت اینترنت درکشور این بار در پروتکل واکسیناسیون دانش‌آموزان بروز کند،چه کسی سلامت دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان را تضمین خواهد کرد؟ یا با وجود کارنامه ضعیفی که وزارت آموزش و پرورش در بازگشایی مدارس در مهرماه گذشته از خود به جای گذاشته است، چطور می‌توان به موفق بودن آن‌ها در پروتکل واکسیناسیون کادر درمان و معلمان امیدوار بود؟!

اصرار به بازگشایی برای پوشاندن ضعف وزارتخانه

دکتر پرویز رزاقی، روانشناس بالینی و مشاور مدرسه در این رابطه به خبرنگار «جوان» می‌گوید: «بارها از مقامات عالیرتبه وزارت آموزش و پرورش شنیده‌ایم که آمادگی لازم برای بازگشایی مدارس را دارند. در حال حاضر نیز برای مهر ماه سال جاری همین صحبت‌ها مطرح می‌شود. در صورتی که این حرف‌ها مبنی بر بازگشایی مدارس یک پیام خامی است که ناشی از عدم درایت وزیر آموزش و پرورش و سیستم آموزشی کشور است.» رزاقی ادامه می‌دهد: «اصرار بیش از حد وزیر آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس نشان‌دهنده آن است که جناب وزیر، ضعفی را در نظام مدیریتی و آموزشی وزارتخانه‌اش دارد و تلاش می‌کند تا با تکرار مسئله «بازگشایی مدارس» آن را بپوشاند.»

این مشاور مدرسه با اشاره تجربه تلخ بازگشایی مدارس به اصرار مسئولان آموزش و پرورش در سال گذشته اظهار می‌دارد: «سال گذشته نیز با اصرار مسئولان آموزش و پرورشی مدارس بازگشایی شد، اما هیچ امکاناتی برای این اقدام فراهم نشد و با رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی در مدارس، سلامت بسیاری از دانش‌آموزان به خطر افتاد.»
سلامت دانش‌آموزان را در اولویت قرار دهید

او با بیان این موضوع که چنین مواردی باید با نظر ستاد ملی مقابله با کرونا انجام شود و نه مسئولان وزارت آموزش و پرورش تصریح می‌کند: «در حال حاضر مشکلاتی در مورد دوز دوم واکسیناسیون گروه هدف مطرح می‌شود و مشخص نیست که آیا حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار معلم بتوانند واکسینه شوند یا نه؟ در صورتی که معلمان بتوانند در ماه‌های تیر و مرداد واکسن بزنند نیز سؤالمان این است که آیا واقعاً دانش‌آموزان را می‌توانیم تا آبان ماه واکسینه کنیم؟»

رزاقی با اشاره به اینکه در تمام دنیا، واکسیناسیون برای افراد زیر ۱۸ سال توصیه نشده‌است، می‌گوید: «هنوز واکسیناسیون معلمان و بعد از آن واکسینه کردن دانش‌آموزان در آبان و آذر مبهم است، به همین دلیل اظهارات اخیر وزیر آموزش و پرورش مبنی بر بازگشایی مدارس، خام و ناپخته است.» این مشاور مدرسه معتقد است که واکسینه شدن معلمان برای ایمن شدن آن‌ها و بعد از آن ایمن بودن دانش‌آموزی که به صورت فردی به مدرسه می‌آید و رفع اشکال می‌کند، اقدام بسیار مناسبی است، اما اگر واکسن همه‌گیر نشود و در سطوح کشور اتفاق نیفتد، با بازگشایی مدارس، پیک جدید کرونا رقم می‌خورد که باید در مورد آن مدبرانه فکری شود.

او اظهار می‌دارد: «طبق تعاملاتی که با دانش‌آموزان دارم، می‌شنوم که آن‌ها بازگشایی مدارس در سال جدید را یک شوخی می‌دانند، زیرا که هم آن‌ها و هم خانواده‌شان، روند واکسیناسیون را می‌بینند و معتقدند که در سال تحصیلی جدید نیز مدارس به صورت غیرحضوری برگزار خواهد شد.» رزاقی در پایان تأکید می‌کند: «به‌طور حتم بازگشایی مدرسه و آموزش حضوری بسیار مناسب است و تأثیر بهتری در روند تحصیلی دانش‌آموزان خواهد گذاشت، اما ما معتقدیم که سلامت دانش‌آموزان در اولویت قرار دارد. بنابراین به مسئولان آموزش و پرورش توصیه می‌کنم که با وعده‌های غیرعلمی، احساس ناایمن بودن و عدم آرامش را در دانش‌آموزان ایجاد نکنند و سلامت آن‌ها را در اولویت کاری خود قرار دهند.»


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 138 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

آهنگ جدید امید جهان

پنجشنبه 20 خرداد 1400
11:37
خبرنگار ایرانی

 همش توو فکرتم ای جان دل به دلت میدم

ای جان داری دل میبری ای جان

میخوام نگات کنم ای جان بذا فدات بشم
ای جان فدا چشات بشم ای جان

وای عجب جادویی توی چشات
پنهونه توی چشات پنهونه

با همه دلبریات دلو میکنی
دیوونه دلو میکنی دیوونه

ببین قلب من چطور برای
تو میکوبه برای تو میکوبه

وای دلم چه حالیه با تو همه
چی عالیه با تو همه چی عالیه

دوس دارم اینجایی بی من نرو هر جایی
دوس دارم اینجایی بی من نرو هر جایی

دوس دارم اینجایی بی من نرو هر جایی
دوس دارم اینجایی بی من نرو هر جایی

تکست آهنگ ای جان امید جهان

همش توو فکرتم ای جان دل به دلت میدم
ای جان داری دل میبری ای جان

میخوام نگات کنم ای جان بذا فدات بشم
ای جان فدا چشات بشم ای جان

وای عجب جادویی توی چشات
پنهونه توی چشات پنهونه

با همه دلبریات دلو میکنی
دیوونه دلو میکنی دیوونه

ببین قلب من چطور برای
تو میکوبه برای تو میکوبه

وای دلم چه حالیه با تو همه
چی عالیه با تو همه چی عالیه

دوس دارم اینجایی بی من نرو هر جایی
دوس دارم اینجایی بی من نرو هر جایی

دوس دارم اینجایی بی من نرو هر جایی
دوس دارم اینجایی بی من نرو هر جایی

دانلود کنید:

https://parsiamusic.ir/tag/امید-جهان/


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 152 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

باتری گوشی خوابیده – فونی شاپ

پنجشنبه 6 خرداد 1400
21:37
خبرنگار ایرانی

یکی از عمده مسائل برای دارندگان گوشی های هوشمند مشکلاتی است که برای باتری آن ها پیش می آید برای مثال باید بدانیم تفاوت یک باتری خوابیده و گوشی خراب در چیست؟ هنگامی که یک گوشی خراب است یعنی نیاز به تعمیر دارد تا از خراب شدن بیشتر آن جلو گیری شود ولی وقتی بحث از خوابیدن باتری می شود باید با روش های متفاوت آن را به حالت عادی برگردانند. کم شدن کیفیت اولیه ی باتری برای تمامی کاربران اتفاق افتاده است از بین رفتن یا کم تر شدن ظرفیت نگه داری اولیه باتری عانل اصلی در خواب رفتن باتری به شمار می آید همه ی شما می دانید باتری ها در ظزفیت های مختلفی تولید می شوند و برای کارهای متفاوتی برنامه ریزی شده اند. برای خرید لاوزم جانبی موبایل و خرید انواع باتری های ضمانت دار می توانید به سایت فروشگاه فونی شاپ مراجعه کنید.

تعمیرات باتری گوشی های اندروید

به دلیل تولید بالای گوشی های لمسی و تقا برای خرید آن به دلیل نیاز روز مره ی مردم خراب شدن یا خواب رفتن باتری یک معضل بزرگ و در عین حال عادی بین مردم است. بدون شک شما هم در مورد باتری خوابیده گوشی اطلاعاتی دارید یا ممکن است برای شما هم اتفاق افتاده باشد. روش های ساده و آسانی وجود دارد که شما بتوانید بدون دردسر باتری خود را به اصطلاح زنده کنید؛  بیدار کردن باتری گوشی ساده ترین کاری است که شما برای نجات باتری خود از آن استفاده کنید و انرژی مورد نیاز آن را تامین کنید در ادامه ی این مقاله می خواهیم روش هایی برای احیا کردن باتری گوشی را برای شما خوانندگان محترم شرح دهیم.

خوابیدن باتری گوشی و دلایل آن

همه ی باتری ها وقتی به پایین ترین درجه ی ظرفیت خود می رسند امکان دارد به خواب بروند و نیاز به شوک دادن یا تعمیر داشته باشند باتری ها از نظر ساختاری مختلف هستند و تحمل دمای بسیار بالا یا پایین را ندارند البته این تاثیر در دراز مدت بر روی گوشی شما خود را نشان می دهد که ممکن است باتری نیاز به تعمیر داشته یا حتی بخوابد؛ هنگامی که کارایی باتری گوشی به پایین درجه ممکن می رسد بسیار شبیه به باتری به خواب رفته است.

عمده دلایلی که باعث خراب شدن باتری می شود

_شارژ کردن باتری گوشی با پاوربانک

_استفاده زیاد از گوشی تلفن

_گذاشتن باتری در شارژ برای مدت طولانی

_کار کردن با گوشی هنگامی که به منبع تغذیه متصل است

_بی استفاده گذاشتن طولانی مدت گوشی

تمامی مواد گفته شده در بالا باعث کاهش ظرفیت اولیه ی باتری و خوابیدن باتری آن می شود بهترین کار می توان استفاده درست و اصولی از گوشی باشد که شما از نظر اقتصادی به دردسر نیفتید.

بررسی کردن کانتکت باتری گوشی

یکی از عوامل مهمی که اکثر افراد به آن توجه ندارند تمیز کردن و بررسی همیشگی کانتکت ها یا همان قسمت های طلایی باتری گوشی است این ناحیه ی طلایی  وظیفه ی اتصال را به عهده دارند و هنگامی که تمیز نباشند نمی توانند به درستی کار خود را انجام دهند و همین نکته باعث خراب شدن باتری یا خوابیدن آن می شود این نقاط کانتکت بر روی شارژ شدن باتری تاثیر زیادی از لحاظ منتقل شدن انرژی و شارژ شدن باتری گوشی دارند. شما می توانید برای تمیز کردن محل کانتکت ها از فرچه های باریک یا خلال دندان استفاده کنید؛ پس از تمیز کردن کامل می توانید باتری را درون گوشی قرار دهید و از عملکرد دوباره ی آن مطمئن شوید.

گذاشتن باتری گوشی داخل فریزر

گذاشتن باتری داخل فریزر به دلیل تغییر دما می تواند مثل دادن یک شوک طبیعی به باتری باشد و تاثیر  زیادی روی عملکرد باتری گوشی دارد، همه ی شما می دانید باتری موبایل از یک سر آند و یک سر کاتد تشکیل شده و به این صورت انرژی مورد نیاز باتری به وجود می آید.

در حالت کلی اگر بخواهیم بررسی کنیم باتری های لیتیومی بیشتر به دما حساسیت نشان می دهند و زود تر عملکردشان ضعیف می شود اما زمانی که این این درجه رسیدند که به قول معروف باتری خوابید می توانید درون فریزر قرار دهید و بعد از چند ساعت مجددا از آن ها استفاده کنید برای این روش باید باتری را درون یک کیسه ی پلاستیک قرار دهید و پس از محکم بستن در، آن را به مدت سه الی چهار ساعت درون یخچال فریزر بگذارید.


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 150 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

خرید مواد اولیه آزمایشگاهی

پنجشنبه 6 خرداد 1400
12:23
خبرنگار ایرانی

 

آزمایشها و تحقیقات اثبات کرده است که این کفها بازمانده دودیسل بنزن موجود در مواد شوینده است که در جریان فاضلابها تجزیه نگردیده و به همان شکل به رودخانهها و دریاچهها و آبهای زیرزمینی انتقال دادهشده و آنها را آلوده کرده است. محققان در تحقیقات بیشتر به این نتیجه رسیدند که علت تجزیه نشدن دودیسل بنزن، شاخهای بودن عامل آلکیل آن است که در برابر حمله باکتریها مقاومت میکند. اما مایع دستشویی علاوه بر تمیزی و ضدعفونی نمودن دست که طبق تحقیقات بهعملآمده روزانه بیش از ۱۰۰۰ نوع میکروب را لمس میکند، باید پوست دست را در مقابل حساسیتهای پوستی محافظت کند و هیچگونه عارضه و حساسیت پوستی بر روی دست ایجاد نکند. در پی این تحقیقات با مطرحشدن مسئله آلودگی آبها استفاده از مواد اولیه تجزیهپذیر دیگری همچون الکلهای خطی سنگین نیز رواج پیداکرده است. بخارات کندانس شده پس از عبور از کندانسور دوم به آرامی وارد دکانتورشده و دوفاز میگردد. خلاقیت آشکار در بسته بندی، قیمت مناسب، خدمات پس از فروش و تحویل به موقع محصول در هر زمان و مکان، این شرکت را نسبت به دیگر رقبای خود متمایز می سازد و این افتخار ماست که نام کارخانجات و صنایع معتبر در زمینه غذایی جزو سوابق کاری این شرکت می باشد.

تولید کننده برتر اسانس های خوراکی و دارویی در کشور انواع نمونه های اسانس را پس از تولید در بین کلیه مراکز فروش توزیع می کند تا امکان خرید برای عموم به راحتی فراهم باشد. شرکت امینسان با بیش از 20 سال تجربه و سابقه درخشان در ارائه و تولید محصولات زیستی، مواد اولیه دارویی، معرف ها و مواد و محصولات آزمایشگاهی ( تحقیقاتی و تشخیصی)در حیطه انسانی، کشاورزی، غذایی، شیمیایی، نفت و پلیمر، بهداشتی، دامی، نهاده های دامی، مکمل های خوراکی و داروهای دام و طیور مشغول به کار می باشد. از نظر دانش فنی، فرمولاسیون مایع ظرفشویی اساساً بر پایه نظریههای فیزیک و شیمیایی پاککنندگی مواد فعال در سطح با در نظر گرفتن محدودیت قانونی و بازارپسندی محصول و همچنین بهگونهای باشد که پارامترهای کار آیی و قیمت محصول نیز در آن رعایت گردد. درک کامل از عملکردها و خواص مواد مختلف ، کلید اصلی در فرمول بندی برای ویژگی های مورد نظر است. درگذشته نهچندان دور زمانی که هنوز مایع ظرفشویی وارد زندگی بشر نشده بود مخلوطی از چوبک، گرد آجر و خاکستر، ترکیبی مفید و قابلاستفاده برای پاکیزه نمودن ظروف به شمار میرفت و درحالیکه خاکستر از نظر شیمیایی، ماده بسیار فعال است، اما کمتر شکایت و گلایهای از بروز ناراحتیها و حساسیتهای پوستی و عوارض ناشی از آن اعلام میگردید که میتوان یکی از دلیلهای بزرگ آن را عدم توجه بانوان به حفظ بهداشت و سلامت پوست دست دانست.

استفاده از مایع ظرفشویی برای شستشوی ظروف در ایران کمتر از ۳۰ سال است که در بین مردم رواج پیداکرده است و این ماده شوینده با نام ریکا شهرت دارد. سه قطره هر یک از روغن لیمو و روغن درخت چای را به چند اونس آب گرم اضافه کنید، سپس اسپری ضد آب برای ضد عفونی به طور طبیعی. در برخی از محصولات تنها از یک گروه ماده فعال غیر یونی که معمولاً آلکانول آمید میباشد استفاده میگردد. این ملاکها با ایجاد توازن در فاکتورهای شکل فضایی بخش هیدروفیل ملکولی، درجه اتوکسیلاسیون (در مواد فعال غیر یونی) و مؤثر بودن کاهش تنش سطحی قابل حصول است. به این شکل فرمولاسیون مایع ظرفشویی موجب میگردد که لایه چربی تکهتکه شده، از سطح ظرف دفع شده و به صورت قطرات بسیار کوچک کلوئیدی که میسل نامیده میشود، در آب شستشو معلق شده و شسته میشوند. عمده فروش اسانس طبیعی نارگیل کلیه سفارشات را از استان های مختلف ثبت نموده و سپس در مدت زمان کوتاهی آن ها را در اختیار مشتری قرار می دهد. در فرمولاسیون مایع ظرفشویی گذشته و منسوخشده، در مایع ظرفشویی از یک آنتی فوم استفاده میگردید که با اضافه کردن این محصول در واقعه از کف مایع ظرفشویی کاسته میشد، اما امروزه با افزایش تکنولوژی و متدهای روز، فرمولاسیونی باکیفیت و با غلظت بسیار بالا که دیگر خبری از معایب فرمولاسیونهای گذشته (منسوخشده) همانند استفاده از آنتی فومهای وجود ندارد و مفتخریم تا فرمولاسیون مایع ظرفشویی و مایع دستشویی باکیفیت و غلظت بسیار بالا و همچنین قابلرقابت با برندهای برتر کشور در اختیار کارآفرینان و صنعتگران عزیز قرار میدهیم.

https://irchem.ir/laboratory/


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 126 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]
صفحه قبل 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 صفحه بعد
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به خبرنگار ایرانی است. | قدرت گرفته از Blogtez.com|