تبلیغات متنی
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
خرید از چین
انجام پروژه متلب
چت روم
Bitmain antminer ks3
لوله بازکنی در کرج
باتری گوشی خوابیده – فونی شاپ

باتری گوشی خوابیده – فونی شاپ

پنجشنبه 6 خرداد 1400
21:37
خبرنگار ایرانی

یکی از عمده مسائل برای دارندگان گوشی های هوشمند مشکلاتی است که برای باتری آن ها پیش می آید برای مثال باید بدانیم تفاوت یک باتری خوابیده و گوشی خراب در چیست؟ هنگامی که یک گوشی خراب است یعنی نیاز به تعمیر دارد تا از خراب شدن بیشتر آن جلو گیری شود ولی وقتی بحث از خوابیدن باتری می شود باید با روش های متفاوت آن را به حالت عادی برگردانند. کم شدن کیفیت اولیه ی باتری برای تمامی کاربران اتفاق افتاده است از بین رفتن یا کم تر شدن ظرفیت نگه داری اولیه باتری عانل اصلی در خواب رفتن باتری به شمار می آید همه ی شما می دانید باتری ها در ظزفیت های مختلفی تولید می شوند و برای کارهای متفاوتی برنامه ریزی شده اند. برای خرید لاوزم جانبی موبایل و خرید انواع باتری های ضمانت دار می توانید به سایت فروشگاه فونی شاپ مراجعه کنید.

تعمیرات باتری گوشی های اندروید

به دلیل تولید بالای گوشی های لمسی و تقا برای خرید آن به دلیل نیاز روز مره ی مردم خراب شدن یا خواب رفتن باتری یک معضل بزرگ و در عین حال عادی بین مردم است. بدون شک شما هم در مورد باتری خوابیده گوشی اطلاعاتی دارید یا ممکن است برای شما هم اتفاق افتاده باشد. روش های ساده و آسانی وجود دارد که شما بتوانید بدون دردسر باتری خود را به اصطلاح زنده کنید؛  بیدار کردن باتری گوشی ساده ترین کاری است که شما برای نجات باتری خود از آن استفاده کنید و انرژی مورد نیاز آن را تامین کنید در ادامه ی این مقاله می خواهیم روش هایی برای احیا کردن باتری گوشی را برای شما خوانندگان محترم شرح دهیم.

خوابیدن باتری گوشی و دلایل آن

همه ی باتری ها وقتی به پایین ترین درجه ی ظرفیت خود می رسند امکان دارد به خواب بروند و نیاز به شوک دادن یا تعمیر داشته باشند باتری ها از نظر ساختاری مختلف هستند و تحمل دمای بسیار بالا یا پایین را ندارند البته این تاثیر در دراز مدت بر روی گوشی شما خود را نشان می دهد که ممکن است باتری نیاز به تعمیر داشته یا حتی بخوابد؛ هنگامی که کارایی باتری گوشی به پایین درجه ممکن می رسد بسیار شبیه به باتری به خواب رفته است.

عمده دلایلی که باعث خراب شدن باتری می شود

_شارژ کردن باتری گوشی با پاوربانک

_استفاده زیاد از گوشی تلفن

_گذاشتن باتری در شارژ برای مدت طولانی

_کار کردن با گوشی هنگامی که به منبع تغذیه متصل است

_بی استفاده گذاشتن طولانی مدت گوشی

تمامی مواد گفته شده در بالا باعث کاهش ظرفیت اولیه ی باتری و خوابیدن باتری آن می شود بهترین کار می توان استفاده درست و اصولی از گوشی باشد که شما از نظر اقتصادی به دردسر نیفتید.

بررسی کردن کانتکت باتری گوشی

یکی از عوامل مهمی که اکثر افراد به آن توجه ندارند تمیز کردن و بررسی همیشگی کانتکت ها یا همان قسمت های طلایی باتری گوشی است این ناحیه ی طلایی  وظیفه ی اتصال را به عهده دارند و هنگامی که تمیز نباشند نمی توانند به درستی کار خود را انجام دهند و همین نکته باعث خراب شدن باتری یا خوابیدن آن می شود این نقاط کانتکت بر روی شارژ شدن باتری تاثیر زیادی از لحاظ منتقل شدن انرژی و شارژ شدن باتری گوشی دارند. شما می توانید برای تمیز کردن محل کانتکت ها از فرچه های باریک یا خلال دندان استفاده کنید؛ پس از تمیز کردن کامل می توانید باتری را درون گوشی قرار دهید و از عملکرد دوباره ی آن مطمئن شوید.

گذاشتن باتری گوشی داخل فریزر

گذاشتن باتری داخل فریزر به دلیل تغییر دما می تواند مثل دادن یک شوک طبیعی به باتری باشد و تاثیر  زیادی روی عملکرد باتری گوشی دارد، همه ی شما می دانید باتری موبایل از یک سر آند و یک سر کاتد تشکیل شده و به این صورت انرژی مورد نیاز باتری به وجود می آید.

در حالت کلی اگر بخواهیم بررسی کنیم باتری های لیتیومی بیشتر به دما حساسیت نشان می دهند و زود تر عملکردشان ضعیف می شود اما زمانی که این این درجه رسیدند که به قول معروف باتری خوابید می توانید درون فریزر قرار دهید و بعد از چند ساعت مجددا از آن ها استفاده کنید برای این روش باید باتری را درون یک کیسه ی پلاستیک قرار دهید و پس از محکم بستن در، آن را به مدت سه الی چهار ساعت درون یخچال فریزر بگذارید.


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 183 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به خبرنگار ایرانی است. | قدرت گرفته از Blogtez.com|