تبلیغات متنی
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
Hookah Shisha Tobacco
خرید از چین
اینترفایل|فروشگاه فایل
انجام پروژه متلب
لوازم یدکی ال ۹۰
فروشگاه محصولات بهداشتی
Barabas Ropa de hombre
دامنه های آزاد شده
خرید سیسیکم
خرید و فروش دامنه
ساندویچ پانل
خرید روغن خراطین
خرید iptv
ای توپی پوزیشنر
خرید سیسیکم
روغن خراطین
قیمت لوله استیل
تجهیز صنعت
طراحی و معماری گلخانه - تهران

طراحی و معماری گلخانه - تهران

دوشنبه 21 فروردين 1402
14:48
خبرنگار ایرانی

 


در گذشته فضای زندگی انسان در کنار طبیعت بود اما امروزه به دلیل تعریف فضای معماری در طبقات بالای زمین این ارتباط تا حد زیادی از بین رفته است. همچنین بافت قدیم شمال شهر تهران دارای خیابان های باغ سرسبزی بود که بر اثر رشد ساخت و سازها رفته رفته سرسبزی خود را از دست داد. وی در تلاش برای یافتن راهی برای تقویت ارتباط با طبیعت چه از نظر بصری و چه فیزیکی، ایده اصلی پروژه را تعریف کرد. در طی مراحل طراحی پروژه، جزئیات مناسبی برای تمامی فضاها طراحی شد، طبق محدودیت ها و مقررات، تا جایی که امکان داشت فضای سبز به دست آمد. به طور کلی در پروژه به استثنای سطوح داخلی محل نشیمن و مسیرهای گردشی قسمت های مشترک، سایر سطوح افقی به صورت باغچه های بزرگ و کوچک و با هدف به حداکثر رساندن فضای سبز طراحی شد. از مهمترین این فضاها می توان به پاسیو، پشت بام و پاسیو نیم طبقه اشاره کرد.

ایده پلان نما همراه با ایده اولیه پروژه شکل گرفت تا بدنه ساختمان به صورت طبیعی در مقابل دو مشکل مهم باز شود - یکی نما و دید و دیگری. ایجاد فضایی راحت برای رشد و گسترش گیاهان است. حذف پوسته اتصال از بدنه اصلی ساختمان، از طرف دیگر پوسته اتصال نما را به تدریج باز می کند و به تدریج شکاف را می چرخاند. به منظور کاهش مساحت نما، عناصر تشکیل دهنده نما، فضای رشد و گسترش گیاهان، طوری طراحی می شوند که به تدریج به بازترین قسمت برسند.

در انتهای این پاکت باز، حداکثر فاصله در هر بخش ایجاد شد و در برخی از بخش ها هیچ عنصری نما را نبست تا فضای پنجره به طور کامل باز شود. این چیدمان مصالح نما و ترکیب آن با فضای سبز نما به نحوی خاص، حس بیرونی پوسته نما را ایجاد می کند و نمایان شدن فضاهای سبز در تمامی قسمت های نما از داخل قابل مشاهده و لمس است. ارتباط بصری و کالبدی با این دو عنصر سبز و متریال نما، ارتباطات احساسی با فضای بیرونی را افزایش می دهد. این جزئیات تلاشی برای کاهش فاصله بین داخلی و خارجی برای افزایش احساس ارتباط با طبیعت است. برای اجرای این جزئیات، آجر به دلیل مدولار بودن و امکانات قرارگیری آن و همچنین حس قوی و آشنا برای مخاطبان پروژه انتخاب شد و رنگ روشنی برای نورپردازی پروژه و نمایان ساختن گیاهان در محیط روشن انتخاب شد. زمینه.صفحه میزانسن - تاثیر ایده اصلی پروژه در ایجاد فضا و گسترش فضای سبز:

پروژه در مرحله توسعه به ما ارائه شد و اولین طرح تهیه شد. در نقشه اول (شهرداری) به دلیل شیب زیاد جاده و طبقه همکف پارکینگ بالای طبقه اول، ارتفاع 5 متر برای پارکینگ فوقانی در نظر گرفته شده است. و ارتفاع باقی مانده سقف کاذب در نظر گرفته شد. همچنین به دلیل عبور فضای ماشین از داخل حیاط برای استفاده از نور و هوای طبیعی، مساحت باقیمانده حیاط به دلیل توسعه ورزش های زیرزمینی کاهش یافته و فضای سبز نیز کاهش می یابد. این محدودیت ها و فضای بلااستفاده پشت خانه کاذب پارکینگ بالایی ما را به سمت ایجاد سقف باز، فضای سبز در حیاط و باغی پیوسته سوق داد و بازاری مرکزی با دسترسی منحصر به فرد به این فضا ایجاد کرد. دسترسی به لابی از طریق یک پل فلزی امکان پذیر است. این قسمت از طراحی تلاشی برای پوشاندن فضای از دست رفته ورزشگاه و افزودن فضای سبز بود.پاسیو نیم طبقه اثر ایده اصلی پروژه ایجاد فضا و گسترش فضای سبز است:

پروژه در مرحله طراحی پروژه و برنامه ریزی اولیه به ما تحویل داده شد. با توجه به شیب تند خیابان در نقشه های قبلی (شهرداری) و تراز طبقات پارکینگ در طبقه همکف و ابتدای طبقه اول مسکونی، ارتفاعی حدود 5 متر برای پارکینگ فوقانی در نظر گرفته شده بود. و بقیه ارتفاع به عنوان سقف کاذب در نظر گرفته شد. همچنین با توجه به پیشرفت فضای ورزشی در طبقه زیر زمین برای استفاده از نور و تهویه طبیعی و عبور بزرگراه از داخل حیاط، بقیه فضای حیاط کاهش یافت و فضای سبز نیز کاهش یافت. این محدودیت ها و فضای بلااستفاده پشت سقف کاذب پارکینگ فوقانی، ما را بر آن داشت تا فضایی بام باز، فضای سبز با حیاط با باغچه اطراف پیوسته و آبنمای مرکزی ایجاد کنیم که دسترسی به این فضا منحصر به فرد است. با لابی، پل فلزی امکان پذیر است. این بخشی از طراحی برای پر کردن فضای از دست رفته در حیاط و افزایش سرسبزی فضا بود.
 

ادامه مقاله: https://ajorroajor.com/


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 3002 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به خبرنگار ایرانی است. | قدرت گرفته از Blogtez.com|