تبلیغات متنی
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
Hookah Shisha Tobacco
خرید از چین
اینترفایل|فروشگاه فایل
انجام پروژه متلب
لوازم یدکی ال ۹۰
فروشگاه محصولات بهداشتی
Barabas Ropa de hombre
دامنه های آزاد شده
خرید سیسیکم
خرید و فروش دامنه
ساندویچ پانل
خرید روغن خراطین
خرید iptv
ای توپی پوزیشنر
خرید سیسیکم
روغن خراطین
قیمت لوله استیل
تجهیز صنعت
یک وکیل مواد مخدر چگونه به ما کمک میکند؟

یک وکیل مواد مخدر چگونه به ما کمک میکند؟

سه شنبه 25 آبان 1400
16:09
خبرنگار ایرانی

باور غالب آن است که در جرائم ناشی از نفرت، مبنای ارتکاب جرم، نفرت بزهکار نسبت به خصوصیات حمایت شدهی بزهدیده است. در مواردی که شخص مسئول حضانت فرزند از انجام تکالیف خود امتناع نماید، وی به لحاظ قانونی مرتکب جرم شده و در وهله اول به پرداخت جزای نقدی محکوم می شود و در صورت تکرار جرم، به اشد مجازات محکوم خواهد شد. همانطور که میدانیم دانش آموختگان حقوقی در دوره کارشناسی خود با تمامی گرایشها و مطالب اساسی رشته حقوق آشنا شده و پس از اینکه وارد عرصه وکالت میشوند میتوانند تمامی پروندههای حقوقی را قبول کنند. اما همانطور که اشاره شد مسائل خانواده بسیار حساس بوده و صرف تحصیل در رشته حقوق و دریافت پروانه وکالت نمیتواند بسیار کارساز باشد. حضانت فرزندان معمولا قبل از طلاق والدین بر عهده هر دو آنان می باشد اما بعد از طلاق، دادگاه خانواده تکلیف حضانت فرزندان را مشخص میکند. زیرا تشکیل جلسات متعدد در مراجع قضائی امکان پذیر نبوده و احتمال عدم موفقیت در دادگاه برای فردی که وکیلی برای خود اخذ نکرده بالاست. با استفاده از آن شماره ای که در مرحله قبل دریافت کرده اید و کد ملی تان باید به یکی از دفاتر اسناد رسمی مراجعه کنید و درخواست خود را برای اخذ سند مالکیت اراضی تکمیل کنید.

 
ابزار تحقیق:در روش نظریه زمینه ای در فرایند پژوهش از مصاحبه نیمه ساختارمند استفاده شد. همان طور که قبلا اشاره شد جهت دستیابی به نتیجه مطلوب در دعاوی خانوادگی، مشورت با وکیل خانواده و در صورت لزوم سپردن پرونده به وی جهت احقاق حق ضروری است. نگارش دادخواست صحیح تاثیر بسزایی در نتیجه دادرسی خواهد داشت. آدم ربایی به معنای گرفتن آزادی از بدن میباشد که آن را برایتان توضیح میدهیم: آزادی بدنی بر فرد، بطوری که بتواند از هر نقطه کشور به نقطه دیگر آن مسافرت نموده یا نقل مکان کند یا از کشور خود خارج شده و به آن برگردد و از توقیف بدون جهت (کسی بی دلیل مانع او نشود) محفوظ و مصون باشد نتیجه این آزادی لغو بردگی، منع توقیف و حبس بدون مجوز اشخاص است. این شروظ این امکان را به طرفین میدهد که از محدودیت های قانونی عقد نکاح فاصله گرفته و به میل خود شرایطی را در عقد بگنجانند. افراد عادی بدون هیچ علم و تخصصی در ارتباط با حقوق و قضا به هیچ وجه به تنهایی قادر به احقاق حق خود نخواهند بود.
 
علم حقوق دارای شاخههای مختلفی بوده و حقوق خانواده یکی از زیر شاخههای این علم است. امّا در جاییکه قرائن خارجی نتواند از اذن موکل رفع اجمال کند، نمیتوان شخصیت وکیل نخست را در این رابطه نادیده گرفت و ظاهر این است که وکیل دوم باید زیر نظارت او باشد یعنی وکیل او نیز به حساب آید. مجازات فردی که در دادگاه رابطه زوجیت خود را انکار نماید و یا به دورغ ادعای زوجیت با دیگری را داشته باشد، به حبس تعزیری درجه 6 و یا پرداخت جزای نقدی محکوم می شود. متهم می تواند تا پایان اولین جلسه رسیدگی از دادگاه تقاضا کند وکیلی برای او تعیین شود. اما سالهاست که وکالت دیگر آن شغل پردرآمد نیست و دیگر باشکوه به حساب نمی آید گرچه عده ای هنوز وکیل را جزء اشخاص خاص و دارای جایگاه اجتماعی بالا به حساب می آورند. برخی از پرونده های خانواده چندان دشوار نبوده و وکیل خانواده حقالوکاله بالایی دریافت نمی نماید اما برخی از آن نیز سخت، تخصصی و زمان بر بوده و مستلزم صرف انرژی زیادی است و به همین دلیل نیز حق الوکاله بالاتری را خواهد داشت. با توجه به جایگاه ویژه خانواده در اجتماع و اینکه سلامت فرد و جامعه در گرو سلامت خانواده است، پیش از هر اقدامی در خصوص دعاوی خانوادگی، نیاز به یک فرد آگاه و متخصص به شدت احساس میشود.
 
شروط ضمن عقد و ازدواج : با توجه به اینکه ازدواج یک قرارداد به شمار می رود امکان درج شروط مشروع در آن وجود دارد. حتی گفتنی است که در طی جلسات بین وکلا و زوجین امکان سازش بین آنها بدون نیاز به هرگونه اقدام قضائی نیز امکان پذیر است. در این حالت زوجین به همدیگر علاقمند بوده و هدف آنها دریافت مشاوره حقوقی است. ماده 777 قانون مدنی این تردید را پیش میآورد که گویی اگر طرفین با توافق خود شرط نمایند که عقد وکالت با فوت هر کدام از آنان منحل نشود چنین شرطی صحیح و نافذ است. فوت هر یک از زوجین : یکی از راه های انحلال خودبخود ازدواج می باشد. با استناد به مواد 678 و 954 قانون مدنی توافق بر بقای وکالت پس از فوت را اساساً نافذ نمیدانند و معتقدند که از نظر اصول حقوقی، علت انفساخ عقد وکالت در صورت فوت وکیل یا موکل از آن جهت است که وکالت مبتنی بر اعطای نمایندگی و استنابت در تصرف است.
 
اطلاعات بیشتر:
 

موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 10065 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به خبرنگار ایرانی است. | قدرت گرفته از Blogtez.com|