تبلیغات متنی
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
Hookah Shisha Tobacco
خرید از چین
اینترفایل|فروشگاه فایل
انجام پروژه متلب
لوازم یدکی ال ۹۰
فروشگاه محصولات بهداشتی
Barabas Ropa de hombre
دامنه های آزاد شده
خرید سیسیکم
خرید و فروش دامنه
ساندویچ پانل
خرید روغن خراطین
خرید iptv
ای توپی پوزیشنر
خرید سیسیکم
روغن خراطین
قیمت لوله استیل
تجهیز صنعت
طرح‌های مسکن ملی در دولت قبل کامل نشد

طرح‌های مسکن ملی در دولت قبل کامل نشد

سه شنبه 12 بهمن 1400
13:22
خبرنگار ایرانی

 در شرایطی که طرح‌های مسکن ملی در دولت قبل کامل نشد و از سوی دیگر نهضت ملی مسکن نیز تازه شروع شده، میزان قیمت تمام شده و به تبع آن آورده نقدی، به سوال جدی متقاضیان این طرح‌ها تبدیل شده است.

آن هم در شرایطی که طبق اعلام مسئولان وزارت راه، این دو پروژه در هم ادغام شده اند. در این باره، دیروز جعفری، سرپرست شرکت عمران شهر‌های جدید، جزئیات جدیدی را درخصوص طرح مسکن دولت بیان کرد. به گزارش ایسنا، جعفری گفت: «طبق اعلام معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی قیمت هر متر مربع واحد‌های نهضت ملی مسکن تقریبا چهار میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است» وی همچنین افزود: پیشنهاد‌هایی برای مدیریت کاهش هزینه‌های مسکن در طرح بودجه ۱۴۰۱ به مجلس داده شده که اگر مصوب شود در حوزه مدیریت تولید زنجیره مصالح ساختمانی اتفاق مثبتی می‌افتد؛ تا مصالح با کیفیت و ارزان را برای نهضت ملی مسکن در نظر بگیریم.»

این اظهارنظر را شاید بتوان نخستین برآورد از هزینه طرح نهضت ملی مسکن بیان کرد. ۱۲ دی ماه رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی با بیان این که هنوز به طور دقیق مبلغ آورده متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن مشخص نشده، گفته بود: «فکر می‌کنم متقاضیان شهر تهران اگر ۱۵۰ میلیون تومان بیاورند، می‌توانند در این طرح صاحب خانه شوند.» با توجه به این که وام نهضت ملی مسکن در تهران ۴۵۰ میلیون تومان تعیین شده، بنابراین باید گفت که قیمت تمام شده واحد‌های تهران طبق رقمی که رستم قاسمی برای آورده متقاضیان بیان کرده، حدوداً ۶۰۰ میلیون تومان بوده است.

با این حال، رقم اعلام شده توسط سرپرست شهر‌های جدید، نشان می‌دهد که احتمالاً هزینه ساخت به عنوان مثال یک واحد ۸۰ متری (با مشاعاتی در مجموع ۱۱۵ متر) در تهران به حدود ۵۵۰ میلیون تومان خواهد رسید. در آن صورت آورده متقاضیان حدود ۱۰۰ میلیون تومان خواهد بود و در سایر شهر‌ها این رقم به ۱۵۰ میلیون تومان خواهد رسید.


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 174 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به خبرنگار ایرانی است. | قدرت گرفته از Blogtez.com|