تبلیغات متنی
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
Hookah Shisha Tobacco
خرید از چین
قیمت لوله
انجام پروژه متلب
لوازم یدکی ال ۹۰
خرید دریل مگنت
Barabas Ropa de hombre
دفتر مهاجرتی
ای توپی پوزیشنر روغن خراطین
قیمت لوله استیل
تجهیز صنعت
رفتارهاي که مهمانداران هواپيما از آن متنفرند

رفتارهاي که مهمانداران هواپيما از آن متنفرند

شنبه 29 مرداد 1401
18:20
خبرنگار ایرانی

سفر با هواپيما به ويژه براي کساني که براي اولين بار سفر هوايي را تجربه مي کنند، شرايط متفاوتي نسبت به ساير وسايل نقليه مانند قطار و اتوبوس دارد. اين شرايط شامل رفتار مسافران در قبل از رزرو بليط تا هنگام اتمام سفر مي باشد. از شرايط ويژه قبل از سفر مي توان به نحوه خريد بليط هواپيما ارزان و برنامه ريزي مناسب براي حضور در فرودگاه اشاره کرد که اطلاعات کامل در اين لينک ذکر شده است. همچنين نحوه برخورد و رفتار با مهمانداران هواپيما از شرايط سفر با هواپيماست.

از هنگامي که هواپيماها توسعه پيدا کردند در زمينه هاي مسافربري و حمل و نقل نيز مورد استفاده قرار گرفتند و شغل هاي زيادي را به وجود اوردند که يکي از اين شغل ها مهمانداري است. مهمانداري هواپيما يکي از شغل هاي سخت است که بايد تلاش زيادي کنيد تا با اين شغل کنار بيايد. مهمانداران دوست دارند با آن ها خوب رفتارکنيد و مثل خدمتکار با ان ها رفتار نشود.

مهماندار

مهمانداران وظيفه دارند تا براي شما در طول سفر آرامش را فراهم کنند و شما هم در برابر آن ها وظايف داريد مهمانداران از شما انتظار دارند با آن ها با مهرباني و با احترام رفتار کنيد و نبايد هر طور دوست داريد با آن ها رفتار کنيد ما در اين مقاله شما را با رفتاري که مهمانداران را ناراحت مي کند آشنا ميکنيم.

مهمانداران خدمتکار شما نيستند. آن‌ها خيلي بيشتر از آنچه فکر مي‌کنيد درباره هواپيما، پرواز و به طور کلي درباره اوضاع و شرايط مي ‌دانند. درست است که مهمانداران براي سرويس ‌دهي به مسافران آن‌جا هستند، اما تعريف شغلي ‌شان خيلي گسترده ‌تر از اين‌ها است. نگراني اوليه ‌ي خلبانان و خدمه ايمني، پرواز و مسافران است. بنابراين، يک مهماندار بايد بتواند در مواقع لزوم  CPR، کمک ‌هاي اوليه، اطفاي حريق در پرواز، عمليات فرود اضطراري و امنيت پرواز را مديريت کند. همان ‌طور که مي ‌بينيد شغل مهمانداري آن‌قدرها هم ساده نيست، در واقع وظايف متعددي بر دوش يک مهماندار است و خدمات‌رساني به مسافران تنها بخش کوچکي از آن است.

خدمه ممکن است گاهي از دست مسافران خسته و کلافه شوند، اما چند مورد خاص است که مي‌تواند واقعا آن‌ ها را عصباني کند. در ادامه درباره چند نمونه از اين موقعيت‌ها را از زبان يک مهماندار مي خوانيد.

?حرکات کششي در مکان نا مناسب  

صندلي استاندارد هواپيما چندان راحت طراحي نشده است و اغلب مسافران بايد چندين ساعت پرواز را روي اين صندلي‌هاي کوچک تحمل کنند، اما خواهش ما مهمانداران اين است که لطفا فضاي آشپزخانه هواپيما را با خانه خود اشتباه نگيريد، آن‌جا جاي کش و قوس دادن و انجام حرکات کششي نيست. تمام تلاش ما اين است که در هر پرواز بهترين سرويس را به ??? مسافر يا بيشتر ارائه دهيم. اما جاي حرکات ورزشي کف آشپزخانه هواپبما نيست. من مسافراني داشتم که کف راهرو سعي در انجام حرکات کششي داشتند و سرشان با زمين در تماس بود.

مهماندار پر بودن محفظه‌ بالاي سر مسافران

خدمه پرواز هر زمان که يک مسافر با بدجنسي به سمت آن‌ ها مي‌آيد و قصد توهين دارند متوجه مي‌شوند چه خبر است. به عنوان مثال، ممکن است در يک پرواز محفظه‌ مخصوص بالاي سر مسافران به سرعت پر شود و براي جاگذاري بار مسافراني که در آخر سوار مي‌ شوند مشکل پيش بيايد. ولي مي گويد: وقتي مسافري با عصبانيت و بدخلقي بار خود را به سمت ما مي‌گيرد و با گستاخي مي‌گويد اين وظيفه شما است، اصلا خوشايند نيست.


تماس بدني

اغلب مهمانداران به هيچ وجه تمايل ندارند زماني که در حال عبور از راهرو هواپيما هستند و درخواست چيزي از آن‌ها داريد روي شانه‌شان بزنيد يا به نحوي با آن‌ها تماس بدني داشته باشيد. ما شنوايي بسيار خوبي داريم؛ بنابراين اگر تنها ما را صدا کنيد، مي‌توانيم راحت‌تر به خواسته شما رسيدگي کنيم.


خاموش نکردن وسايل الکترونيکي

متوجه هستيم که ممکن است تماس‌هاي تلفني مهمي داشته باشيد، اما زماني که به شما مي‌گويند تمام لوازم الکترونيکي خود را خاموش کنيد، تماس‌هاي تلفني را قطع کنيد و تلفن همراه خود را در حالت پرواز قرار دهيد، حتما بايد اين کار را انجام دهيد. زماني که براي بررسي نهايي از راهرو عبور مي‌کنيم، متوجه مي‌شويم که سعي در مخفي کردن تلفن خود داريد. اين مسئله به خصوص براي مسافران رديف خروجي مهم‌تر هم است؛ هواپيما تا زماني که از خاموش بودن وسايل الکترونيکي آن‌ها اطمينان نداشته باشد نمي‌تواند پرواز کند. من يک مرتبه مجبور شدم به خاطر مکالمه يک مسافر ? دقيقه صبر کنم تا تمام شود و سپس اعلام بريفينگ کنم (اين اعلاميه در هر پرواز قبل از اينکه درب اصلي کابين بسته شود انجام مي‌شود).

 قرار دادن زباله در جيب صندلي

مهمانداران معمولا چندين بار براي جمع‌آوري زباله اقدام مي‌کنند. بنابراين وقتي متوجه مي‌شويم که زباله‌اي در جيب صندلي گذاشته شده است، بسيار عصباني مي شويم. آدامس، پوست موز، دستمال مرطوب و چيزهايي که جاي آن‌ها در جيب صندلي نيست، بيشتر باعث ناراحتي و عصبانيت ما مي‌شوند.

مهماندار


فشردن نابجا دکمه مهماندار

لطفا براي فشردن دکمه مهماندار عجله نکنيد. مگر آنکه نياز به کمک فوري داشته باشيد يا مسئله مهمي پيش آمده باشد. سوالاتي مانند «کي پرواز مي کنيم؟»، «هوا چه‌طور است؟»، «پرواز چه‌قدر طول مي‌کشد؟» دلايل قانع‌کننده‌اي براي فشار دادن دکمه مهماندار نيستند.


تاخير هواپيما و عصبانيت مسافران

به عنوان مهماندار بسيار متاسف مي‌شويم وقتي در پرواز تاخير پيش مي‌آيد، اما لطفا ما را مقصر ندانيد. ما هيچ کنترلي روي شرايط آب‌وهوايي يا ايرادات فني نداريم، پس توهين به ما يا عصباني بودن از ما چيزي را حل نمي‌کند.


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 76 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به خبرنگار ایرانی است. | قدرت گرفته از Blogtez.com|