تبلیغات متنی
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
خرید از چین
انجام پروژه متلب
چت روم
Bitmain antminer ks3
لوله بازکنی در کرج
قبل از شکل گیری تمایلات جنسی در بچه گربه، حیوان خانگی خود را قبل از ۵ ماهگی عقیم کنید

قبل از شکل گیری تمایلات جنسی در بچه گربه، حیوان خانگی خود را قبل از ۵ ماهگی عقیم کنید

شنبه 12 شهريور 1401
18:46
خبرنگار ایرانی

پس از پذیرش گربه، بسیاری از صاحبان حیوانات خانگی نگران این هستند که گربه خود را عقیم کنند یا عقیم کنند. بهتر است قبل از شکل گیری تمایلات جنسی در بچه گربه، حیوان خانگی خود را قبل از ۵ ماهگی عقیم کنید ( مگر در صورتی که مشلکی در گربه وجود داشته باشد که دامپزشک مانع از انجام جراحی خواهد شد ).اگر یک گربه در معرض رابطه جنسی قرار گرفته باشد، یا حتی اگر باردار باشد، هنوز هم می توان عمل عقیم کردن گربه را انجام داد. عقیم کردن گربه مزایای زیادی دارد که ما پیش تر در این مورد توضیحاتی را بیان کرده ایم.عقیم کردن گربه را بعد از ۸ هفتگی انجام دهید. در سالهای قبل حداقل چهل سال پیش تهران شهر بزرگی نبود و ما مشکلات سگهای بی سرپرست را نداشتیم. بر اساس این قانون صاحبان گربه ها باید حیوانات خود را عقیم کنند. مطالعات نشان داده است که گربه های عقیم شده می توانند 1 تا 2 سال بیشتر از گربه های غیر عقیم شده عمر کنند زیرا از بسیاری از بیماری ها جلوگیری می شود. بهتر است مالک آن را بیشتر همراهی کند یا با مقداری تنقلات به او پاداش دهد تا بتواند با انرژی جنبشی بازی کند.

هنگامی که یک گربه ماده فحلی را تجربه می کند، صدایش بیشتر شبیه به زوزه خواهد شد و نسبت به شما رفتار مهربان تری خواهد داشت. دامپزشک نحوه تغذیه را به شما نشان می دهد و باید ترتیب صحیح را دنبال کنید. حتما می پرسید چرا برای انجام عمل عقیم سازی عجله داریم باید درباره فحلی سگ بدانید زمانیکه سگ ماده شما به بلوغ رسید در بازه های زمانی از سال امکان باردار شدن را دارد این دوره 10 روز است و دو بار در سال تکرار می شود و به سگ های نر اجازه نزدیکی می دهد شاید باور نکنید سگ نر از هر راهی خود را به سگ ماده می رساند در این دوره سگ شما بو می دهد و ادرار سگ شما هورمونی می شود و ممکن است رفتار پر خطر نشان دهد در ضمن سگ های نر این بو را از چند کیلومتری تشخیص می دهند. اگر جراجی عقیم سازی گربه شما در بعدازظهر انجام می شود، ۳ تا ۴ ساعت قبل از جراحی اجازه تغذیه را به گربه ندهید. اگر در انجمن های حمایت از حیوانات یا حمایت از گربه ها عضویت دارید، حتما با اعضای انجمن و دوستانی که قبلا این کار رو انجام داده اند مشورت نمایید.اگر شما تصمیم قطعی را بابت عقیم کردن گربه خود گرفته اید ،باید قبل از اقدام، به دامپزشک و یا کلینیک دامپزشکی که عقیم کردن گربه را انجام می دهند، مراجعه کنید.

عقیم سازی گربه یک ایده و فکر خوب برای گربه و خود شما است. در این بازدید که حاجتی عضو شورای اسلامی شهر اهواز و حاتمی مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اهواز حضور داشتند، قنواتی گفت: حسب دستور و تاکید شهردار محترم اهواز مرکز عقیم سازی و کنترل سگهای بلاصاحب که بزرگترین مرکز عقیم سازی و کنترل سگهای بلاصاحب در جنوب غرب کشور است امروز به بهره برداری رسید. راه حلی که در نگاه اول اندکی بیرحمانه به نظر میرسد. در این روش، درد اندکی متوجه حیوان خواهد شد و دوره بهبود کوتاهی نیز دارد؛ اما از آنجا که ماهیت انجام یک عمل جراحی کامل را یدک میکشد، قیمت بالایی نیز دارد. هرچند در دیدگاه رایج، سن مناسب برای اجرای جراحی عقیم سازی سنین بین 6 الی 9 ماهگی می باشد، اما در بررسی های اخیر مشخص شده است که توله سگ ها تا زمانی که از نظر بدنی در سلامتی کامل می باشند، حتی در سن 8 هفتگی را می توان عقیم سازی نمود. پس از عقیم سازی، می توان رفتار "صدای بهار" را در هنگام گرما کاهش داد تا صاحب آن اذیت نشود.

البته بهصورت کلی می توان گفت که هزينه عقيم كردن گربه ماده و هزينه عقيم كردن گربه نر تقریبا 150هزار تا 200هزار تومان و هزینه عقیم سازی سگ ماده و هزینه عقیم سازی سگ نر هم نزدیک به 220هزار تا 250هزار تومان خواهد بود. در نهایت، بهترین ایده برای عقیم کردن سگ و گربه خیابانی آن است که هر دو بیضه در جنس نر و هر دو تخمدان و رحم در جنس ماده حذف شود. خوندن مقاله ۶ روش انسانی برای دور کردن گربه های خیابانی میتونه توی این زمینه بهتون کمک کنه. تقریبا تمام مزیتها در عقیم سازی حیوانات خیابانی تا خانگی متوجه بهبود زندگی حیوان در جوامع انسانی میباشد. از آنجا که یک حیوان خیابانی و یا خانگی قرار است در فضاهای انسانی زندگی کند، لازم است تا شرایط چنین همزیستی را فراهم کرده باشیم. لذا لازم است تا قبل از ظهور چنین تمایلاتی عقیم سازی آنها را انجام دهید. در صورتی که شما بچه گربه را خریداری کرده اید و یا بچه گربه بی پناه بوده و حیوان را پناه داده اید، حتما قبل از بردن به خانه، بچه گربه را عقیم کنید.

https://nikpetclinic.com/sterilization/


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 140 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به خبرنگار ایرانی است. | قدرت گرفته از Blogtez.com|